16 Temmuz 2019
Anne olmanız bunlara engel değil!
GÜNCEL: Yayınlanma: 19-03-2015

Bazı anneler “Süper anne” olma hedefiyle doğum izinleri biter bitmez evde ve işte mükemmel olmaya çabalıyorlar. Ancak bu çoğu zaman yorucu ve yıpratıcı oluyor. İşte annelere kendilerini daha özel hissettirecek öneriler...

Hobi edinin

Hobiler, yapmak zorunda olduğumuz şeylerin dışında kalan, sadece canımız istediği için yaptığımız uğraşlardır. Kendimiz için yaptığımız bir şeyin bizi mutlu etmemesi mümkün mü? Tabii ki değil! Kendinize bir hobi edinmek, stresten arınmanıza ve dinlenmenize yardımcı olacaktır. Bir resim kursuna yazılabilir, dans edebilir, yazı yazabilir ve hatta en basit hobi olarak kendinize kitap okumayı seçebilirsiniz. Kısacık bir süre sonra işe yaradığını, daha mutlu ve özel hissettiğinizi göreceksiniz.

İstediğiniz zaman kuaföre gidin


Canınız manikür, pedikür yaptırmak ya da fön çektirmek istiyor ama akşam yemeği hazırlamanızı bekleyen bir eşiniz ve çocuklarınız mı var? Arada bir aperatif bir şeyler yemekten kimseye zarar gelmez. Unutmayın yarım saatinizi alacak bir fön asla sizden daha kıymetli değil.

Tek başınıza vakit geçirin


Her insanın ara sıra yalnız kalmaya ve kendini dinlemeye ihtiyacı vardır. Mesela çocuklarınızı anneanne ya da babaanneye bırakıp, kendinize bir kahve ısmarlayabilirsiniz.

Arkadaşlarınızla görüşün


Lisede ya da üniversitede sürekli görüştüğünüz, artık işten güçten fırsat bulup da zaman ayıramadığımız arkadaşlarınızın sesini duyar gibiyim. Belli aralıklar ile arkadaşlarınızla görüşmek sizlere eski günlerde hissettiğiniz heyecanı hatırlatacak ve mutlu olmanızı sağlayacak, bizden söylemesi.  

Kendinize çiçek alın


Evet, yanlış duymadınız. Market alışverişinden ya da işten eve dönerken yol kenarından kendinize mis kokulu bir demet çiçek alın. Sonra da onu güzel bir vazoya yerleştirerek gözünüzün görebileceği bir yere koyun. Böylece çiçek almak için herhangi birine ihtiyacınızın olmadığını kendinize ispat etmiş olacaksınız.

Alışveriş yapın

Tamam günümüz dünyasında sık sık alışveriş yapmanın maddi açıdan imkansız hale geldiğini kabul ediyorum. Ama sürekli mağaza gezip hiçbir şey almadan dönmektense, çok beğendiğiniz bir parçayı kendinize hediye edin. Bunu çok sık aralıklarla tekrarlamamalısınız zira erkeklerin tepkisini üzerimize çekmek istemeyiz doğrusu!

Spor yapın


Spor yapan insanların yapmayanlara göre daha mutlu olduğu ispatlanmış bir gerçek. Siz de hayatın rutinine gün içinde yapacağınız 30-45 dakikalık bir sporla ara verebilirsiniz. Yarım saatimi bile feda edecek lüksüm yok diyorsanız, akşamları çocuğunuz ile birlikte kısa yürüyüşler yapmanızı öneririz.

Daha sonra, o parkta oynarken sizde spor aletlerinden faydalanabilirsiniz. Bu sayede çocuğunuzla kaliteli zaman geçirmenin yanı sıra, kendinizi hem daha sağlıklı hem de daha mutlu hissedeceksiniz.

Yorumlar (0) - Onay Bekleyen (0)
Yorumlar (0)
Sayfalar: Önceki -- Sonraki

Bu haber ile ilgili şu ana kadar hiç yorum yapılmadı ya da onaylanmadı.

Bugün Kadınlar Galeri
Sevgililer gününde seyredilebilecek filmler
Ölmeden önce tatmanız gereken 25 besin
Yaşayan en seksi 20 erkek
Dalgalı saç modelleri
Golden Globe Ödülleri en iyi giyinenler
Gri modası

© 2014