25 Mayıs 2020
Mutlu bir hayat için bunları kabullenin!
GÜNCEL: Yayınlanma: 23-03-2015

Günlük hayatın koşuşturmasına kendimizi öyle bir kaptırırız ki çoğu zaman mutlu olma kavramı aklımıza bile gelmez. Belki olayları biraz daha akışına bıraksak, bazı konularda biraz daha cesur olsak ya da bazı düşüncelerden kurtulsak hayat çok daha kolaylaşacak bizim için.

Uzun süredir kendinizi mutsuz hissediyorsanız kabul edemediğiniz bazı şeyler var demektir. Mutlu olmak için bu önerilere mutlaka kulak verin!

İşte hayatınıza mutlu devam edebilmek için kabullenmeniz gereken 10 şey;

1- Her şeyi kontrol edemezsiniz.

Değiştiremeyeceğiniz şeyleri takıntı yapmak yerine değiştirebileceğiniz şeylere yoğunlaşın. Aynı şekilde davranarak farklı sonuçlar elde edemezsiniz. Hayatınızın değişmesini istiyorsanız davranışlarınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekiyor.

2- Hayat her zaman planladığınız veya beklediğiniz şekilde ilerlemez.

Herkesin 5:10 sene sonraki hayatı hakkında bazı fikirleri vardır. Bundan dolayı kendi yarattığımız, henüz gerçekleşmemiş olayları bekleyerek yaşarız. Sonra da “Şimdiye kadar zengin olurum sanmıştım” ya da “Şimdiye kadar evleneceğimi düşünüyordum” gibi cümleler kurarak üzülürüz. Hayatınız hayal ettiğinizden çok daha farklı yönde ilerleyebilir; ama bu farklılık daha iyi bir hayata sahip olmayacağınızı göstermez.

3- Engellerle karşılaşmaktan korkmayın!

Sorunlarınızı değil sahip olduğunuz iyi şeyleri düşünün. Hayatınız ne kadar mükemmel de olsa problemler yaşamaya devam edeceksiniz. Günlük hayatta zamanımızı, sahip olduğumuz harika şeylere odaklanmak yerine nelerin daha iyi olabileceği hakkında yakınarak harcıyoruz. Yetersizliklere odaklanarak hiçbir zaman mutlu olamazsınız çünkü bir süre sonra tek görebildiğiniz şey onlar olur.

4- Sizinkinden güzel bir hayata sahip olan birileri her zaman olacak.

Başka insanların hayatlarını kendinizinkiyle karşılaştırmaktan vazgeçtiğinizde mutluluğun sırrını çözmüş olacaksınız.

5- Hayatınızın tam olarak olması gerektiği gibi ilerlediğini kabul edin.


Bazı şeylerin olması gerektiği için gerçekleştiğini düşünürüz. Yaptığımız her ufak hareketin rastgele şeyler doğurduğunu ya da aldığımız en küçük kararın gelecekteki etkisinin devasa olduğunu düşünmek fazlasıyla korkutucu, o nedenle bu tür düşüncelerden vazgeçin. Ne olması gerektiği hakkında kafa yormayı bırakın ve anı yaşayın.

6- Başardığınız birçok şey var zaten.

Şans ve zamanlamanın sizden yana olduğu zamanları unutmayın. Kendinize biraz inanın, hayat devam ediyor. Şu an mutsuzluk çekiyorsanız bile çok yakında güzel şeyler mutlaka başınıza gelecek.

7- Hatalar yaptınız ve büyük ihtimalle yapmaya da devam edeceksiniz.


Dünyanın sonu değil. Her pişmanlık sonrası depresyona girmek yerine, bir sene sonra böyle hissetmeyeceğinizi düşünürseniz acılarınız hafifleyecektir.

8- Herkesi memnun edemezsiniz.

Herkesin isteğini yerine getirmek için çok fazla zaman harcarsanız, kendiniz dışında herkesi memnun etmiş olursunuz. Arada bir hayır demeyi öğrenin. Bazen sadece kendiniz için önemli olan şeylere odaklanmanız gerekebilir.

9- Bazı şeyler kontrolünüz dışında gelişir, bırakın olsunlar.

Kontrol edemediğiniz şeylerle savaşırsanız sadece enerjinizi kaybedersiniz. Zor zamanlar geçirirken, olayları akışına bırakın ve taşların yerine oturması için sabredin.

10- Hedefler seçin, sonra onları yıkın.

Amaçlar belirleyin ve istediğiniz bir şeye ulaşmak için uğraşın. Ancak bunu yaparken, mutluluğu istediğiniz şeylere ulaşınca yakalayacağınızı düşünmeyin. Onlara ulaşmaya çalışırken ne kadar eğleneceğinize odaklanın.
Yorumlar (0) - Onay Bekleyen (0)
Yorumlar (0)
Sayfalar: Önceki -- Sonraki

Bu haber ile ilgili şu ana kadar hiç yorum yapılmadı ya da onaylanmadı.

Bugün Kadınlar Galeri
Sevgililer gününde seyredilebilecek filmler
Ölmeden önce tatmanız gereken 25 besin
Yaşayan en seksi 20 erkek
Dalgalı saç modelleri
Golden Globe Ödülleri en iyi giyinenler
Gri modası

© 2014