25 Mayıs 2020
Mutlu iş yeri için mutlu çalışan...
GÜNCEL: Yayınlanma: 30-06-2015

BBC Türkçe'nin haberine göre, kamu sağlığının daha iyi hale hale gelmesi için işverenlerin çalışanlarının mutlu olacağı koşulları hazırlamaları gerektiği vurgulandı.

İngiltere'nin önde gelen sağlık uzmanları bunun için patronlara çalışma saatlerinin makul olması çağrısında bulundu ve çalışanların düzenli olarak mola almalarını sağlamalarını istedi.

Patronlar çalışanlarına fırsat tanımalı

Sağlık Bakanlığı'na bağlı Ulusal Sağlık Enstitüsü yayınladığı yeni rehber ilkelerde, patronların çalışanları takdir ettiklerini göstermelerinin önemine de dikkat çekti. Patronlardan ayrıca çalışanlarına daha yaratıcı olabilmeleri için fırsat tanımaları istendi. Daha sağlıklı ve mutlu iş yerlerinin verimi de artıracağı belirtildi.

Büyük Britanya'da, İngiltere, İskoçya ve Galler Bölgesi'nde 2012 - 2013 yılları arasında sağlık sorunları nedeni ile 27 milyon işgücü kaybedildi. Bu sorunlar arasında stres ve bel ağrısı da bulunuyor.

Her yıl 1 milyondan fazla kişi sorun yaşıyor


Sağlık Enstitüsü'nün Başkan Yardımcısı Prof. Gillian Leng, ülkede her yıl bir milyondan fazla kişinin işle bağlantılı rahatsızlıklar yaşadığını belirtti.

Leng, "Sadece bir işin fiziksel açıdan oluşturduğu tehlikeler değil, uzun, düzensiz çalışma saatleri, hareketsizlik veya tekrarlanan yaralanmalar da insanların sağlığına zarar veriyor" diye konuştu.
Yorumlar (0) - Onay Bekleyen (0)
Yorumlar (0)
Sayfalar: Önceki -- Sonraki

Bu haber ile ilgili şu ana kadar hiç yorum yapılmadı ya da onaylanmadı.

Bugün Kadınlar Galeri
Sevgililer gününde seyredilebilecek filmler
Ölmeden önce tatmanız gereken 25 besin
Yaşayan en seksi 20 erkek
Dalgalı saç modelleri
Golden Globe Ödülleri en iyi giyinenler
Gri modası

© 2014