25 Mayıs 2020
Dijital detoks için bunları yapın!
GÜNCEL: Yayınlanma: 01-09-2015

Evet! Teknoloji hayatımızın olmazsa olmazı... Ancak her alanda hayatımızı kolaylaştırsa da bazen bir süre ayrı kalmak gerekiyor... Peki bunu nasıl yapacağız?
Evet! Teknoloji hayatımızın olmazsa olmazı... Ancak her alanda hayatımızı kolaylaştırsa da bazen bir süre ayrı kalmak gerekiyor... Peki bunu nasıl yapacağız?

İşte dijital detoks için yapmanız gerekenler...

- Kendinize zaman ayırın. Evinizde online- free alanlar yaratın.

- Arabada, işe yürürken, yataktayken telefona, bilgisayara dokunmayın. Bu şekilde profesyonel ve kişiesel alanlarınız arasına da sınır koymuş olursunuz.

- Telefonunuz yanınızda uyumayın! Kendinize bir alarmlı saat alın! Sadece telefonunuzu yatak odasının dışında tutmak bile dijital deoksunuza yardımcı olabilir.

- Önce günlük rutinleri yerine getirin. Kahvaltınızı edip, hatta dişlerinizi fırçalamadan önce e-postalarınızı, mesajlarınıza ya da Instagram'da sizi kimin 'like'ladığına bakmamayı deneyin.

- Ofiste telefonunuza dokunmayın! Ofis saatlerinde çay molanızı Facebook molanızla değiştirmeye ne derseniz? Daha sağlıklı bir seçim değil mi?

1. Kendinize zaman ayırın. Evinizde online-free alanlar yaratın.

2. Arabada, işe yürürken, yataktayken telefona, bilgisayara dokunmayın. Bu şekilde profesyonel ve kişisel alanlarınız arasına da sınır koymuş olursunuz.

3. Telefonunuz yanınızda uyumayın! Kendinize bir alarmlı saat alın! Sadece telefonunuzu yatak odasının dışında tutmak bile dijital deoksunuza yardımcı olabilir.

4. Önce günlük rutinleri yerine getirin. Kahvaltınızı edip, hatta dişlerinizi fırçalamadan önce e-postalarınızı, mesajlarınıza ya da Instagram'da sizi kimin 'like'ladığına bakmamayı deneyin.

5. Ofiste telefonunuza dokunmayın! Ofis saatlerinde çay molanızı Facebook molanızla değiştirmeye ne derseniz? Daha sağlıklı bir seçim değil mi?
Yorumlar (0) - Onay Bekleyen (0)
Yorumlar (0)
Sayfalar: Önceki -- Sonraki

Bu haber ile ilgili şu ana kadar hiç yorum yapılmadı ya da onaylanmadı.

Bugün Kadınlar Galeri
Sevgililer gününde seyredilebilecek filmler
Ölmeden önce tatmanız gereken 25 besin
Yaşayan en seksi 20 erkek
Dalgalı saç modelleri
Golden Globe Ödülleri en iyi giyinenler
Gri modası

© 2014