25 Mayıs 2020
Sosyal kadınlar iş hayatında daha başarılı
GÜNCEL: Yayınlanma: 16-09-2015

Araştırmalar sosyal hayatın içinde yer alan, gezmeyi ve eğlenmeyi seven kadınların iş yaşamında da hem cinslerine göre daha başarılı olduğunu ortaya koydu.

İşte sosyal yaşamı seven kadınların neden iş yaşamında daha başarılı olduğunun ipuçları;

1- Vücut saatleri zaman içinde az uykuya, geç yatmaya, erken kalkmaya, koşturmaya uyum sağlayacak şekilde programlanmıştır. Eğlenmesini bilen kadınlar, değişen planlara, kaosa, karmaşaya alışık olurlar. İş hayatında da sık rastlanan plan değişiklikleri, karmaşalar onları zorlamaz.

2- Sosyal ortamlarda her türlü insanla iletişim içerisinde oldukları için bu kadınların iş hayatındaki iletişim becerileri üst seviyededir.

3- Eğlenmeyi bilen kadınlar sabırlı olmayı da bilir. Arkadaşlarını beklemek, konserde grubun çıkmasını beklemek, tuvalet sırası beklemek beklemek gibi sabır gerektiren durumları biliyor olmaları iş hayatlarında çok işlerine yarar.

4- Partilere alışık kadınların, kırılgan, alıngan, enerjisi çabuk düşen kişilik özellikleri yoktur. Bu onların duygusuz olduğu anlamına gelmez fakat ne kadar iyi bir idareci olduklarını gösterebilir.

5- Eğlenmeyi seven kadınlar önceliklerinin farkındadır ve bütçelerini nasıl harcayacakları konusunda doğal yeteneklere sahiptir ve iş dünyasında parayı doğru yönetmenin ne kadar önemli olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz.

7- Günün her saati aktif olmak bünyelerini şaşırtmaz ve yorulmazlar. Onlar, mesai rutinini kırmış, günün her saati aktif olmayı başarabilen kadınlardır.

8- Gittiği her ortama çabuk adapte olan, bir gecede 2-3 mekan dolaşan, yeni insanlarla çabuk anlaşabilen kadınlardır... O nedenle bu kadınlar, iş yerinde karşılaştıkları bir yeni duruma veya insana herkesten çabuk uyum sağlar.
Yorumlar (0) - Onay Bekleyen (0)
Yorumlar (0)
Sayfalar: Önceki -- Sonraki

Bu haber ile ilgili şu ana kadar hiç yorum yapılmadı ya da onaylanmadı.

Bugün Kadınlar Galeri
Sevgililer gününde seyredilebilecek filmler
Ölmeden önce tatmanız gereken 25 besin
Yaşayan en seksi 20 erkek
Dalgalı saç modelleri
Golden Globe Ödülleri en iyi giyinenler
Gri modası

© 2014