28 Ekim 2021
Erkekler evililikte kadınlardan daha mutlu
GÜNCEL: Yayınlanma: 08-03-2016

TÜİK, 'Yaşam Memnuniyeti Araştırması 2015' istatistiklerini açıkladı. Sonuçlara göre, bireyleri en çok mutlu eden kişilerde ilk sırayı yüzde 72,3 ile tüm aile alırken, bu oran erkeklerde yüzde 76,9 kadınlarda ise yüzde 67,8 olarak gerçekleşti. Yaşam memnuniyeti araştırmasına göre erkekler, kadınlara göre evlilikten 6,1 puan daha fazla memnun.

Kadınlar için mutluluk kaynağı çocuklar

Bireyleri en çok mutlu eden kişilerde kadınlarda ikinci sırayı yüzde 18,4 ile çocuklar alırken, kadınlar erkeklere (yüzde 7,7) oranla çocukları daha fazla mutluluk kaynağı olarak gördü. Mutluluk kaynağı olan değerlerde ise, yüzde 68,8 ile sağlık ilk sırada yer aldı. Erkekler sağlığa yüzde 64,9 oranında değer verirken, kadınlar yüzde 72,5 oranında değer verdi. Başarıya verilen değer her iki cinsiyette de 3. sırada yer alırken erkekler kadınlara göre başarıya daha fazla değer verdi.

Erkekler genel sağlık durumundan daha memnun

Genel olarak sağlıktan duyulan memnuniyet yüzde 68,5 olurken, bu oran erkeklerde yüzde 75,2, kadınlarda ise yüzde 62,1 olarak gerçekleşti. Erkekler kadınlara oranla daha büyük oranda sağlığından memnun oldu.

Kadınlar erkeklere göre evlilikten daha az memnun

Evli olduğunu beyan edenlerin evlilikten memnuniyet oranı yüzde 93,4 oldu. Bu oran erkeklerde yüzde 96,5, kadınlarda ise yüzde 90,4 şeklinde gerçekleşti. Erkekler kadınlara göre evlilikten 6,1 puan daha fazla memnun oldu. Kadınlarda evlilikten duyulan memnuniyet azaldı. Bir önceki yılda evlilikten duyulan memnuniyet oranı erkeklerde yüzde 95,7, kadınlarda ise yüzde 92 olarak gözlendi.

Yorumlar (0) - Onay Bekleyen (0)
Yorumlar (0)
Sayfalar: Önceki -- Sonraki

Bu haber ile ilgili şu ana kadar hiç yorum yapılmadı ya da onaylanmadı.

Bugün Kadınlar Galeri
Sevgililer gününde seyredilebilecek filmler
Ölmeden önce tatmanız gereken 25 besin
Yaşayan en seksi 20 erkek
Dalgalı saç modelleri
Golden Globe Ödülleri en iyi giyinenler
Gri modası

© 2014