29 Ekim 2021
Buzun cilde mucizevi etkisi
GÜZELLİK: Yayınlanma: 29-01-2016

Buzun harika bir güzellik iksiri olduğunu çoğu insan bilmez, oysaki buzun cildimize çok çok faydası var ve buz, dünya tarafından bu sırrı bilen çok az insan tarafından kullanılır.

Biliyorsunuz ki aşırı soğuk ve aşırı sıcak cildimize zarar verir ama buzun cildimize zararından ziyade çok fazla faydası vardır. Eğer günlük mümkünse sabah akşam cildinize buz küpleri ile masaj yaparsanız hem kan dolaşımınız hızlanmış, hem de teniniz canlanmış olur.

Cildinizi Sıkılaştırır

Buz, gözeneklerinizi büzüştürür ve kırışıklıkları gererek yüzünüze daha canlı bir görünüm kazandırır. Aynı zamanda kan akışını düzenler ve sivilce oluşumunu engellemeye yardımcıdır.

Şişmiş Gözleri Rahatlatır

Eğer gözleriniz geceden kalmaysa buz kalıbının içine yeşil çay koyun ve dondurun. Sonra bu yeşil çay buzlarını yavaşça gözlerinizin altına sürün.

Güneşi Lekelerine Karşı Buz

Eğer cildinizde güneş lekeleri var ise, hazırlayacağınız buz küpü ile bu lekeleri yok edebilirsiniz.

Malzemeler

Bir litre su
Bir çorba kaşığı kadar doğal elma sirkesi
Bir çorba kaşığı kadar ise elma şırası

Yukarıda verdiğimiz malzemeleri karıştırıp buz kalıbında dondurun. Bu karışımı her sabah lekeli cildinize masaj yaparak uygulamanız yeterli. Eğer düzenli bir şekilde kullanırsanız, en kısa süre de güneş lekelerinin yok olduğunu siz de göreceksiniz.

Kaşlarınızı Almadan Önce Uyuşturur

Buzu kaşlarınızın aldığınız kısımlarına sürün ve biraz bekleyin. Hafif bir uyuşma başladığında kaşlarınızı almanız daha acısız olacaktır.
Yorumlar (0) - Onay Bekleyen (0)
Yorumlar (0)
Sayfalar: Önceki -- Sonraki

Bu haber ile ilgili şu ana kadar hiç yorum yapılmadı ya da onaylanmadı.

Bugün Kadınlar Galeri
Sevgililer gününde seyredilebilecek filmler
Ölmeden önce tatmanız gereken 25 besin
Yaşayan en seksi 20 erkek
Dalgalı saç modelleri
Golden Globe Ödülleri en iyi giyinenler
Gri modası

© 2014