19 Mayıs 2019
Güzellikle ilgili doğru bilinen yanlışlar
GÜZELLİK: Yayınlanma: 13-02-2015

1. Siyah nokta bantları işe yarar

Yanlış!

Siyah nokta cildin üzerinde değil, altında oluşan bir şeydir. Bantta gördüğünüz şey sadece kir ve ince kıl köküdür. Siyah noktadan kurtulmak için derinlemesine temizlik yapmalısınız.

2. Selülit kremleri işe yarar


Yanlış!

Bacağınıza iyi gelen şey kremler ya da jeller değil, dairesel masaj hareketidir. Fakat ısı ve masajın bacaklara iyi geldiği de bir gerçek.

3. Bacak bacak üstüne atmak varis yapar

Yanlış!

Varis ve örümcek damarlar bu basit hareketle oluşmaz. Yaşlanma, genetik sebepler ve hamilelik damar çatlamalarının başlıca sebeplerindendir.

4. Tüm yıl aynı kremi kullanabilirsiniz

Yanlış!

Cilt en çok hava değişimlerine karşı hassastır. Bu yüzden her mevsim ayrı bir bakım gerektirir. yazın güneş, kışın nem sorununa yönelik ürünler kullanmalısınız.

5. Yağlı yiyecekler ve çikolata sivilce yapar


Yanlış!

Bunun henüz bilimsel bir kanıtı bulunmuyor.

6. Yağlı ciltler neme ihtiyaç duymaz

Yanlış!

İkisi çok farklı şeylerdir. Yağlı ürünler de nemlendirici değildir. bunları dikkate alarak mutlaka bir nemlendirici ürün kullanın

7. Serumlar zaman ve para kaybıdır

Yanlış!

Sıradan bir el kremini bile E vitamini içerdiği sürece cildiniz için yararlıdır. Klasik bakımınızdan önce uygulayacağınız serumlar gerçekten etkilidir. Ten rengi ve dokusu için cilt tipinize ve özellikle yaşınıza uygun serum kullanın.

8. Güneş kremi yaz içindir

Yanlış!

Her fırsatta bunun ne kadar yanlış olduğunu söylüyoruz. Cildinizi yaşlandıran ışınlar kışın da etkilidir. Yaşlanma karşıtı bir bakım için her gün dışarı çıkmadan yarım saat önce SPF korumalı krem kullanın.

9. Ağır kremler daha etkilidir

Yanlış!

Cildiniz ne kadar neme ihtiyaç duyduğunuzu bilir. Bu yüzden ağır ve bol krem uyguladığınızda cildiniz onu emmiyorsa sorun var demektir. Cilt yüzeyinde bekleyen krem gözenekleri tıkar.

10. Tonikler zaman ve para kaybıdır

Yanlış!

Günlük cilt bakımı tonikle başlamalıdır. Alkolsüz olanlardan kullanın. Özellikle kışın cildinizin hidrasyon dengesi için dışarı çıkmadan önce mutlaka kullanın.

Yorumlar (0) - Onay Bekleyen (0)
Yorumlar (0)
Sayfalar: Önceki -- Sonraki

Bu haber ile ilgili şu ana kadar hiç yorum yapılmadı ya da onaylanmadı.

Bugün Kadınlar Galeri
Sevgililer gününde seyredilebilecek filmler
Ölmeden önce tatmanız gereken 25 besin
Yaşayan en seksi 20 erkek
Dalgalı saç modelleri
Golden Globe Ödülleri en iyi giyinenler
Gri modası

© 2014