19 Mayıs 2019
Makyaj fırçası nasıl temizlenmeli?
GÜZELLİK: Yayınlanma: 29-01-2015

İşte makyaj fırçanızı temizlerken yapmanız gerekenler;

1. Tüm fırçaları ılık suyun altında tutup üzerindeki renkli makyaj kalıntılarını alın.

2. Fırçalara bebek şampuanı uygularken iki yöntemimiz var. İlki tek tek ıslattığınız fırçalara yeterince bebek şampuanı uygulamak ve yavaşça ovalamak. Ancak bunu yaparken çok dikkatli olunmalı ve kılların kopmamasına özen gösterilmelidir. İkincisi ise temiz bir kasenin içerisine ılık su doldurup şampuanı bu suya eklemek ve fırçaları bu suyun içerisinde bekletmek.

3. Hangi yöntemi seçersek seçelim fırçaları sabun ve bakteri kalıntılarına karşı yine ılık suyun altında güzelce durulamamız gerekiyor. Durulama işlemi bittikten sonra temiz ve yumuşak bir havluyla fazla suyu almalısınız. Yine fırça kıllarının zarar görmemesi için yavaş hareketlerle yapmak gerekiyor. Son olarak havlunuzu serin, fırçaları üzerine yerleştirin ve kurumaya bırakın.

Not: Eğer fırçalarınızın sapı bambuysa suya temas etmemesine özen göstermelisiniz. Aynı şekilde alt kısımdaki metalik parça da suya maruz kalmamalıdır.

Yıkama işlemi yapılırken ovma işlemi kökten uca doğru ve sürekli aynı şekilde yapılmalıdır. Böylece fırçalarınızın şeklini korursunuz.
Yorumlar (0) - Onay Bekleyen (0)
Yorumlar (0)
Sayfalar: Önceki -- Sonraki

Bu haber ile ilgili şu ana kadar hiç yorum yapılmadı ya da onaylanmadı.

Bugün Kadınlar Galeri
Sevgililer gününde seyredilebilecek filmler
Ölmeden önce tatmanız gereken 25 besin
Yaşayan en seksi 20 erkek
Dalgalı saç modelleri
Golden Globe Ödülleri en iyi giyinenler
Gri modası

© 2014