07 Ağustos 2020
Size yakışan renk hangisi?
GÜZELLİK: Yayınlanma: 04-02-2014

Size yakışan renklerdeki tonları kullandığınızda yani saç, ten ve göz renginizle uyumlu renkleri tercih ettiğinizde gözlerinizin rengi, ışıltısı, parlaklığı daha çok ortaya çıkar ve teniniz daha pürüzsüz görünür. Aynı şekilde uygun olmayan renkler kullandığınızda yaşınızdan daha büyük, yorgun, halsiz görünürsünüz. Ayrıca gözlerinizin altındaki morluklar daha fazla belli olur ve cildinizin rengi soluk görünür.

Yanlış seçimlerden uzak durun


Yüzünüze yakın yerde olan yanlış bir renk seçiminde; örneğin, bluz gibi. Yüzünüzü olduğundan daha kilolu ve bitkin gösterir. Doğal güzelliğinizi gizler ve kilolu gösterir.

Doğru renk tonlarına yatırım yapmak için alışverişinizi akıllı yapın. Doğru kıyafetler ve aksesuarlarla harika bir stil yaratabilirsiniz.

Renk seçiminde en önemli etken saçtır. Saçlarınızın rengini doğru şekilde ayarlamazsanız, yüzünüz olduğundan daha halsiz ve bitkin görünür. Ayrıca göz altlarınızda daha mor olur. Saç renginizi değiştirmeden önce göz renginizde ve teninize dikkat edin ve buna göre saçlarınızda değişiklik yapın.

Peki ya size uygun olan rengi nasıl anlayacaksınız?


Doğru rengi bulmak için ihtiyacınız olan şey gün ışığı ve kendinize bakacağınız bir ayna. Aynayı karşınıza alın ve kıyafetinizi seçerken tonun size uygun olup olmadığını anlamak için birkaç deneme yapın. Aynayı çenenizin altına tutun ve ışıkta yüzünüze bakın. Teniniz parlıyorsa, gözlerinizin altı beyazsa ve cildiniz homojen görünüyorsa, bu sizin için uygun renk demektir.

Cildiniz sarı tonlarındaysa, yani esmer ya da buğday tenliyseniz size yakışan renkler; toprak tonları, bakırlar, altın sarıları, bronz renkler, kahverenginin her tonu, narçiçeği, hardal, krem, mercan, kiremit, haki, tarçın tonu, fıstık yeşili, turkuaz, somon, şeftali, turuncu ve şeker pembesi tonlarıdır.

Eğer cildiniz beyaz tonlarındaysa, yani bembeyaz açık bir teniniz varsa size yakışan renkler; vişne, bordo, fuşya, pembe, parlement mavisi, zümrüt yeşili, gümüş ve mavinin tüm tonlarıdır.

Renklerin büyüsü


* Koyu renkler bölgenin daha küçük ve ince görünmesine yardım eder.

* Açık renkler bulunduğu bölgeyi daha büyük ve geniş gösterir. Açık ve canlı renkler dikkat çeker.

* Kırmızı, sarı gibi sıcak renkler bölgeyi daha geniş gösterir.

* Mavi, yeşil gibi soğuk renkler ise bölgeyi daha dar gösterir.


* Mat yüzeyler daha küçük, daha dar, parlak yüzeyler ise daha geniş ve daha büyük durur.

* Yüzünüzü çevreleyen renkleri, göz makyajınızı, bluzları, fularları, takılarınızı göz renginize uygun seçmeniz daha iyi olacaktır.

Doğru rengi tespit etmek için spot ışıklarından her zaman uzak durun ve gün ışığında demene yapın.
Yorumlar (0) - Onay Bekleyen (0)
Yorumlar (0)
Sayfalar: Önceki -- Sonraki

Bu haber ile ilgili şu ana kadar hiç yorum yapılmadı ya da onaylanmadı.

Bugün Kadınlar Galeri
Sevgililer gününde seyredilebilecek filmler
Ölmeden önce tatmanız gereken 25 besin
Yaşayan en seksi 20 erkek
Dalgalı saç modelleri
Golden Globe Ödülleri en iyi giyinenler
Gri modası

© 2014