19 Mayıs 2019
Cildinizi güzelleştiren yöntemler
GÜZELLİK: Yayınlanma: 26-08-2015

Yüz jimnastiği

Yüzünüzü yıkadıktan sonra 2 dakika süren bir yüz jimnastiği yapın. Gülün, kızın, ağzınızı açın ve kaşlarınızı kaldırıp indirin. Her gün düzenli yaptığınız bu jimnastik, yüzünüzdeki kan akışını hızlandırarak problemlerin daha çabuk iyileşmesine ve daha sağlıklı bir cilt görünüme neden olur.

Uyku

Cildinizin parlak ve sağlıklı olması için düzenli olarak uyumalısınız. Günde 8 saat 00:00 ve 04:00 arası mutlaka uykuda olmaya özen gösterin. Çünkü bu saatlerde cildinizdeki hücre üretimi iki katına çıkar ve bir sonraki günde daha parlak bir ciltle başlamanızı sağlar.

Yastık ve saçlar

Gece yüzünüze dolanan saçlarınız cildinizdeki gözenekleri tıkayarak yüzünüzün hava almasını engeller. Bu yüzden saçlarınızı gece örerek uyuyun. Bu sayede sabah uyandığınızda saçlarınız dalga dalga, yüzünüz ise pırıl pırıl olacak. Öte yandan iki yastıkla uyumaya özen gösterin. Bu sayede cilt asitlerinin ve sıvıların gözeneklerinizi tıkamasını önlemiş olursunuz ve sivilce ve siyah nokta sorununu ortadan kaldırırsınız.

Temizleme

Sivilce, ölü deri, siyah nokta ve lekelenme gibi problemler cildinizi iyi temizleyemediğiniz için meydana gelir. Bu yüzden kesinlikle makyajla uyumayın. Her zaman cildinizi temizleyin. Cildinizi kirden ve yağdan arındırmak için mutlaka makyajsızken gündüz ve gece olmak üzere cildinize uygun bir temizleme ürünüyle arındırma yapın.

Diğer etkenler

Sigara, alkol, uykusuzluk, üzüntü, hava şartları cildinizi kötü etkiler. Güneşten korunmak için mutlaka güneş koruyucusu kullanın. Bu lekeleri önler ve cildinizin erken yaşlanmasına karşı savaş açar. Öte yandan bol bol gülümsemeyi ihmal etmeyin. Pozitif olduğunuz her an cildinizin yenilenme kat sayısı artar. Sigara ve alkol ise cildinizin çabuk yaşlanmasına, nefessiz kalmasına ve sivilce-siyah nokta gibi problemlere neden olur. Bu iki kötü faktörü hayatınızdan temelli uzaklaştırın.
Yorumlar (0) - Onay Bekleyen (0)
Yorumlar (0)
Sayfalar: Önceki -- Sonraki

Bu haber ile ilgili şu ana kadar hiç yorum yapılmadı ya da onaylanmadı.

Bugün Kadınlar Galeri
Sevgililer gününde seyredilebilecek filmler
Ölmeden önce tatmanız gereken 25 besin
Yaşayan en seksi 20 erkek
Dalgalı saç modelleri
Golden Globe Ödülleri en iyi giyinenler
Gri modası

© 2014