20 Mayıs 2019
Cildinize yapmanız gereken 7 iyilik
GÜZELLİK: Yayınlanma: 27-03-2015

1. Eğer kullandığınız bakım ürünleri cildinize iyi gelmiyorsa, boş yere para harcıyorsunuz demektir. Yumuşak ve esnek bir cilt için, hiyaluronik asit veya gliserin içeren losyon kullanmalısınız.

2.
Stres cilt renginizi bozuyor. Stresli yaşayan kişilerde, bağışıklık sistemi düzenleyici hücrelerde, %16.4 oranında düşüş saptanmış. Diğer bir araştırma ise, stresin akneleri kötüleştirdiğini ortaya koyuyor. Hayatınızdan stresi uzak tutun.

3.
İngilizler tarafından yapılan araştırmaya göre; domateste bulunan doğal ve güçlü bir antioksidan olan likopen, kalkan görevi yaparak bizi güneşten koruyor. Ancak elbette SPF korumalı kreminizi bırakmayacaksınız. Sadece biraz daha fazla domates tüketmeye özen gösterin.

4.
Yapılan bir araştırmaya göre, akneli cilde sahip olan kişiler, 12 hafta boyunca yüksek protein-düşük glisemik endeks diyetine tabi tutmuşlar. Sonuç olarak ciltteki aknelerin düzeldiği ve azaldığı tespit edilmiş. Beslenme alışkanlığı, cilt yapısı bakımından büyük önem taşıyor. Bu yüzden, doğru beslenme yöntemine geçmelisiniz.

5. Terlediğimiz zaman vücut daha fazla sebum (yağlı gözenek tıkayıcı salgı) üretir. Bakteriler; ter ve yağdan beslenmeye bayılırlar. Terlemeye neden olan her etkinlikten sonra mutlaka duş alın. Ayrıca duş jelinizi yağ temizleyici glikolik veya salisilik asit içeren bir duş jelinden seçin.

6
.
Dudaklar; göz çevresi ve göğsün üst bölümü gibi vücuttaki en ince deri tabakasına sahiptir. Bu yüzden ekstra korumaya ihtiyaç duyarlar. UV koruyucu içeren dudak kremi kullanın.

7.
İlk kaz ayaklarının göz çevresinde oluşmasını beklemeden, küçük bir tüp yaşlanma karşıtı bakım kremi edinin. Retinoid kullanmaya başlayın. Bu sayede yaşlanmayı geciktirirken bir yandan da göz çevresine bakım yapmış olursunuz.
Yorumlar (0) - Onay Bekleyen (0)
Yorumlar (0)
Sayfalar: Önceki -- Sonraki

Bu haber ile ilgili şu ana kadar hiç yorum yapılmadı ya da onaylanmadı.

Bugün Kadınlar Galeri
Sevgililer gününde seyredilebilecek filmler
Ölmeden önce tatmanız gereken 25 besin
Yaşayan en seksi 20 erkek
Dalgalı saç modelleri
Golden Globe Ödülleri en iyi giyinenler
Gri modası

© 2014