19 Mayıs 2019
Boyu uzun gösteren öneriler
GÜZELLİK: Yayınlanma: 02-07-2015

Doğru kıyafet seçimiyle boyunuzu olduğundan birkaç santim daha uzun gösterebileceğinizi biliyor muydunuz?

İşte kısa bacaklı kadınların nasıl giyinmesi, nelerden uzak durması gerektiği ile ilgili bilgiler;

Yüksek bel pantolonlar


Yüksek bel pantolonlar bacakları her zaman olduğundan daha uzun gösterir. Jean, kumaş ya da desenli yüksek bel pantolon ve şortları gardırobunuzun ayrılmaz parçası haline getirin.

Monokrom stil

Monokrom stil, kısaca baştan aşağı aynı renk giyinmek demektir. Monokrom stili uygularken nude, gri, saks mavisi gibi renkleri tercih ederseniz, boyunuz olduğundan daha uzun gözükecektir.

Mini etekler


Bacak boyunuzu uzun gösteren mini etekler adeta bir ilüzyon etkisi yaratır ve sizi olduğunuzdan daha uzun gösterir. Mini etekleri kışın da opak siyah çorapla giyerek daha uzun gözükebilirsiniz.

Nude renk topuklular

Her kadının dolabında en az bir çift nude renk topuklu ayakkabı vardır. Hemen her şeyle yakışan nude renk ayakkabılar, kısa boylu kadınların da mutlaka giymesi gerekenler listesinde. Cilt tonunuzla uyumlu bir nude renk ayakkabı ile her zamankinden daha uzun gözükebilirsiniz.

Maksi elbiseler

Kısa boylu kadınlar genellikle maksi elbiselerden uzak durur. Ancak doğru bir topuklu ayakakbı tercihi ile maksi elbisenizi kombinlerseniz, olduğunuzdan daha uzun gözükebilirsiniz. Özellikle platform topuklu ayakkabılar maksi elbiselerle harika bir uyum yakalıyor.

Uzun çizgiler

Uzun ve dik çizgili kıyafetlerin yarattığı göz yanılsamasından yararlanmaya ne dersiniz? Dik çizgili bluz ve pantolonlar boyunuzu birkaç santim daha uzun gösterir. Alışveriş esnasında özellikle koyu renkli çizgileri tercih etmeyi unutmayın.

Platform topuklular


Platform topuklar, kısa bacaklı kadınların en yakın dostu! Hem rahatlıkla giyilebilen hem de boyu olduğundan uzun gösteren bu ayakkabılar, stilinizin ayrılmaz bir parçası olmalı.

Kısa bacaklı kadınlar nelerden uzak durmalı?

* Diz altı bol etekler

* Oversize kıyafetler

* Uzun bluzlar

* Düşük bel kotlar

* Yarım botlar

* Midi boy dar etekler
Yorumlar (0) - Onay Bekleyen (0)
Yorumlar (0)
Sayfalar: Önceki -- Sonraki

Bu haber ile ilgili şu ana kadar hiç yorum yapılmadı ya da onaylanmadı.

Bugün Kadınlar Galeri
Sevgililer gününde seyredilebilecek filmler
Ölmeden önce tatmanız gereken 25 besin
Yaşayan en seksi 20 erkek
Dalgalı saç modelleri
Golden Globe Ödülleri en iyi giyinenler
Gri modası

© 2014