19 Eylül 2021
Eşinizi değiştirmeye çalışmayın!
İLİŞKİLER: Yayınlanma: 26-11-2015

Çoğu insan evliliği ilişkide ya da birlikte olduğu insanda yanlış olan her şeyi değiştirecek büyülü bir durum zanneder. Hiç de öyle olmadığını anladıklarında ise şoka girer ve ürker. Durumu değiştirmek isteyen özellikle pek çok kadın ise hayal kırıklığına uğrar. Aslında iyi niyetli bir girişim gibi görünse de birlikte olduğunuz insanı değiştirmeye çalışmak çok tehlikelidir. Buna bir an önce son vermelisiniz!

Eşinizi değiştirmemeye çalışmanız için geçerli 5 neden;

Kızgınlığın büyümesine yol açıyorsunuz

Eşinizi değiştirmeye çalışmak, ona dair hayal kırıklığınızı göstermek için etkili bir yoldur. Kendinizi bunu sevgiden yaptığınıza ikna edebilirsiniz ama onun tek gördüğü eleştiri ve umutsuzluk olacaktır. Ve bu onu muhtemelen üzecek ve sinirlendirecektir. Bu da evliliği zehirleyecek kıvılcımı alevlendirmekten başka bir işe yaramaz.

Onun kendisini kötü hissetmesine sebep oluyorsunuz

Sadece bir saniye düşünün. Eşinize kilo vermesi, daha çok para kazanması ya da daha hırslı olması gerektiğini söylüyorsunuz… Ne kadar hoş bir dille söylediğinizi sanarsanız sanın, onun yeterince iyi olmadığını düşündüğünüzü fark edecektir. Birisi sizi ne zaman eleştirse, özellikle de hayatınızdaki en önemli insan, bu şüphe tohumlarını eker. Kendinizi daha içinize kapanık hisseder, mutsuz olursunuz. 'Tavsiye'leriniz onun kendisini kötü hissetmesine sebep oluyor. Unutmayın, mutluluk gibi, mutsuzluk da bulaşıcıdır.

Onun size aynı şeyi yapmasını istemezsiniz


Bazen hepimiz çocukken öğrendiğimiz en temel kurallarını unutabiliyoruz. Bu altın kurallardan birisi de 'kendine yapılmasını istemediğini, başkasına yapma'dır. Yine de unutup, duyarsız ve alaycı bireylere dönüşüyoruz. "Düğünden beri göbeğinin büyüdüğünü fark ettim ve sağlığına dair endişeleniyorum. Bence her gün egzersiz yapmaya başlamalı ve yediklerine dikkat etmelisin” demeden önce, eğer eşiniz size bunları söylesene nasıl hissedeceğinizi düşünün. Dürüst olun. Eğer bunu gerçekten yapıcı bir eleştiri olarak kabul edeceğinizi düşünüyorsanız, devam edin. Ama eğer az da olsa incineceğinizi hissediyorsanız, planlarınızı tekrar gözden geçirin. Eşinize bir şeyler söylemeden önce kendinizi yerine koymayı ve verebileceğiniz reaksiyonları gözden geçirmeyi unutmayın.

Aşkınıza şüphe düşürüyorsunuz

Eşinizi ne zaman eleştirseniz, evlenmek için tercih ettiğiniz kişiye dair şüphelerinizi gün yüzüne çıkarıyorsunuz demektir. Birisinin kendini daha iyi hale getirebilmesi için önerilerde bulunduğunuz zaman, o insan doğal olarak tatmin olmadığınızı düşünmeye başlar ve mutsuz olup olmadığınız kafasını kurcalar.

Asla işe yaramayacak

İnsanları değiştirmeye çalışmak asla işe yaramaz. Değiştirebileceğiniz tek insan kendinizsiniz ve bunun için bile motivasyona ihtiyacınız var. Aslında birileri ne kadar çok değişmenizi söylerse, bunu yapmayı o kadar az istersiniz. Sizin çocuğunuz yoksa genç çocuk sahibi olan ebeveynlere sorun. Aynı şekilde, eşinizin değişmesini isteyerek siz de üzerinde otorite kurmaya çalışıyor görünürsünüz ve geri teper. Evlilik böyle bir şey değildir, olmamalıdır. Elbette sorunlarınızı masaya yatırmalısınız ama savaş alanlarınızı da doğru seçmeli ve eşinizi bir projeye çevirmemelisiniz.
Yorumlar (0) - Onay Bekleyen (0)
Yorumlar (0)
Sayfalar: Önceki -- Sonraki

Bu haber ile ilgili şu ana kadar hiç yorum yapılmadı ya da onaylanmadı.

Bugün Kadınlar Galeri
Sevgililer gününde seyredilebilecek filmler
Ölmeden önce tatmanız gereken 25 besin
Yaşayan en seksi 20 erkek
Dalgalı saç modelleri
Golden Globe Ödülleri en iyi giyinenler
Gri modası

© 2014