23 Ağustos 2019
Diyet yaparken evliliğinizden olmayın!
İLİŞKİLER: Yayınlanma: 26-02-2015

Biraz zayıflarsanız sizi daha çok seveceğini mi düşünüyorsunuz? Diyet yapacağım derken evliliğinizden olmayın...

İşte diyetle kaplı bir hayatın ilişkinizde yarattığı tehlikeler...

Yorulur ve yorarsınız


Sürekli diyette olmak, sürekli yediklerinizin yağ oranlarını ve kalorisini düşünmek, eşinizle birlikte güzel bir film izlerken, dışarıdan sipariş verdiğiniz pizzadan yiyememek, cips keyfi yapamamak, bunu bir de çikolatalı pasta ile taçlandıramamak, tüm bunları düşünerek ve kendinizle mücadele ederek yorulmak demektir.

Sıkıcı olursunuz

Diyet yaparken, yeme isteğine karşı koyacağım derken birden bire takıntılı, sinirli birine dönüşebilirsiniz. Bunların yanı sıra dışarıda yemeğin dozunu kaçırmamak için sosyalleşmekten de uzaklaşırsınız. Sonuç itibarıyla sıkıcı biri olup çıkarsınız. Sürekli diyet yapan biriyle akşam yemeğine çıkmak bile büyük bir sorun haline gelirken mutlu bir evlilik, ilişki kalır mı geriye?

Seksapelinizi ve seks isteğinizi kaybedersiniz

İştahınızı kaybetmeniz, hem fiziksel hem de psikolojik nedenlerden dolayı sekse olan iştahınızı da azaltır. Vücudunuzu gerekli besinlerden mahrum bıraktığınızda östrojen ve testosteron gibi hormonlar da normal değerlerin altına düşer, sekse olan ilginizi dolaylı olarak azaltır. Sekse ilginiz azaldığında da kendinizi seksi hissetmez ve dışarıya, yani eşinize de seksi görünmezsiniz.

Eşinizi de mutsuz edersiniz

Evde sürekli diyet yemeklerinin pişmesi, eşinizin de dolaylı olarak diyete girmesi sonucunu getirebilir. Bakalım, o bunu gerçekten istiyor mu? Zorunlu diyet kimseyi mutlu etmez. Kendisi mutsuzken sizi nasıl mutlu edebilir ki?
Yorumlar (0) - Onay Bekleyen (0)
Yorumlar (0)
Sayfalar: Önceki -- Sonraki

Bu haber ile ilgili şu ana kadar hiç yorum yapılmadı ya da onaylanmadı.

Bugün Kadınlar Galeri
Sevgililer gününde seyredilebilecek filmler
Ölmeden önce tatmanız gereken 25 besin
Yaşayan en seksi 20 erkek
Dalgalı saç modelleri
Golden Globe Ödülleri en iyi giyinenler
Gri modası

© 2014