23 Ağustos 2019
Erkeklerin aldatma nedenleri
İLİŞKİLER: Yayınlanma: 14-05-2015

İşte erkeklerin aldatma nedenleri;

Duygusal tatminsizlik

Erkeklerin seks için aldattığı her ne kadar konuşulsa da, aslında durum böyle değil. Birçok erkek duygusal açıdan tatminsizlik yaşadığı için ilişki sırasında başka bir ilişkiye ihtiyaç duyuyor.

Kaçamaklar

Aldatan erkeklerin bazıları ilişki eski heyecanını kaybettiği için aldatmaya gerek duyuyor ve genellikle tek gecelik aşkları ya da kaçamak ilişkileri tercih ediyor. Dışarda daha fazla vakit geçiren, cinsel ilişkiye isteksiz hale gelen erkeklerin birçoğu kaçamak ilişkide olduğu için böyle davranıyor.

Cesaret

Birçok erkek onu beğenen kadın tarafından cesaret bularak aldatmaya yelteniyor. Genellikle ofis ilişkilerinde meydana gelen bu aldatma tipinde erkeğin aklında bir şey yokken ikinci kadının ona olan aşırı ilgisi, erkeğin aldatmasıyla sonuçlanıyor. Çünkü erkek evde bulamadığı ilgiyi ve sevgiyi o kadında bularak bu eksik kalan duygu açlığını bastırıyor.

 
Ego tatmini

Birçok erkek eşleri ya da sevgilileri çok güzel olduğu halde, daha çirkin ve bakımsız kadınlarla onları aldatıyor. Bunun nedeni de erkeğin kendi egosuna yenik düşerek ilişkide güzel olan tarafın kendisi olmayı istemesi. Çirkin kadınla ezilen egosunu tatmin ederek kendini ondan daha üstün görmeye yelteniyor ve bu da aldatma eğilimine girmesine neden oluyor.

Cevap bulamamak

En çok aldatma, ilişkide beklediğini bulamayan ve mutsuz olan erkekler tarafından yapılıyor. Duygusal olarak boşlukta olan ve güvensizlik duygusuyla baş başa kalan erkek çareyi diğer kadınlarda aramakta buluyor.

Boşluktan yararlanma


Özellikle doğum, hamilelik ya da diğer durumlardaki boşlukları fırsat bilen erkekler eşlerinin yaşadığı durum yüzünden karşılayamadığı birtakım eksiklikleri başka bir kadın tarafından besliyor.

Cinsel heyecanın azalması


İlişkide monotonluk ve cinsel açıdan tatminsizlik varsa, erkek bu boşluğu başka bir kadınla doldurmak istiyor. Seks ilişkisinin daha heyecanlı olmasını isteyen erkekler genellikle bu nedenden dolayı aldatmaya başvuruyor.
Yorumlar (0) - Onay Bekleyen (0)
Yorumlar (0)
Sayfalar: Önceki -- Sonraki

Bu haber ile ilgili şu ana kadar hiç yorum yapılmadı ya da onaylanmadı.

Bugün Kadınlar Galeri
Sevgililer gününde seyredilebilecek filmler
Ölmeden önce tatmanız gereken 25 besin
Yaşayan en seksi 20 erkek
Dalgalı saç modelleri
Golden Globe Ödülleri en iyi giyinenler
Gri modası

© 2014