23 Ağustos 2019
Kadınların aşkta yaptıkları 10 hata
İLİŞKİLER: Yayınlanma: 20-11-2015

1. Sürekli ilgi beklemek veya göstermek

Karşı tarafı boğacak ve yoracak kadar abartılı ilgi beklemek veya ilgi göstermek, ilişkinin abartılı halidir. Bundan uzak durmak gerekir. Bugün düne göre 3 mesaj eksik attı diye kavga çıkarmak veya kırmızı yeni bluzunuzu fark etmedi diye 3 gün surat asmak gibi abartılı davranışlardan uzak durmak gerekir.

2. Casusluk yapmak

Cep telefonu, elektronik postaları, mesenger’ı, Twitter hesabı, Facebook hesabı, elindeki bütün iletişim araçlarının kontrolünü sağlamak… O kadar kuşkulanıyorsan, neden o insanla birliktesin diye düşünmen gerekmez mi?

3. Adına “dırdır” derler

Kadın dırdırı meşhurdur. Elbette meşhur olması pek çok kişi tarafından uygulanması sebebiyle oluşmuştur. En ufak bir şeyde bile sürekli söylenen, hep şikayet eden, hiçbir hatayı tolere edemeyen kadınlar, karşısındakine hayatı zindan eder, elbette farkında olmadan kendine de…

4. Falcılık beklentisi

Karşındakinin müneccim olduğunu düşünen kadınlar, pek çok hayal kırıklığı yaşarlar. Sizin ne düşündüğünüzü, ne hissettiğinizi bileceğini düşünmeniz, oldukça saf ve çocukça bir inanış değil mi? Söylemeden beklemek ve kendi kendine kırılmak kadınlarla anılan bir eylemdir.

5.Seksi kullanmak


Ceza vermek için seksi kullanmak, kadınlar en sık başvurduğu yöntem olmakla birlikte, erkeklerin sonunda sıkılıp bu kozu onlara karşı kullanacak olmalarının akıllarına gelmemesi daha tuhaf değil mi?

6. Değiştirmeye çalışmak

Birini değiştirebileceğinize inanmanız, sizin hayal kırıklığı yaşayacağınız anlamına gelir. Ne kadar iyi niyetli bir çaba olursa olsun,  nasıl siz değişmiyorsanız, o da değişmeyecektir. Yok siz değişebileceğinize inanıyorsanız, onu değiştirmek isteyen tarafınızı değiştirmekle işe başlayın…

7. Gerçek olmayan hayaller


Kendinizi bir Amerikan romantik komedi filminde sanmıyorsanız, tanıştığınızın akşamına çocuklarınıza isim düşünmeye de başlamamalısınız. Size sınırsız kredi kartı verip, git canının istediği gibi harca diyecek ve sizi prensesler gibi yaşatacak o prens, henüz anasından doğmadı…

8. Güven

Güvenmediğiniz biriyle ilişki yaşamaya çalışmak kadar büyük bir hata olabilir mi? Neden güvenmediğiniz biriyle bu kadar zaman harcarsınız ki? Neden güvenmediğiniz biriyle sevişirsiniz, sarılırsınız ve onu sevdiğinizi söylersiniz ki?

9. Fazla rahat davranmak


İlişkinin devam etmesini garanti olarak görmek, nasılsa bir yere gidemez diye düşünmek de, kadınların en sık yaptığı hatalardan biridir. Bu düşünceyle kadın, kendine bakmaktan, güzel görünmekten, cinsel cazibesini korumaktan yavaş yavaş vazgeçer.

10. Geçmişten kopamamak

Eskide yaşanmış her şeyi net biçimde hatırlayıp, her seferinde yüzüne vurmak, rencide etmek de kadınların sık sık yaptığı hatalardan biridir. Bunun en önemli sebebi ise muhtemelen şudur: Birini affettiğinizi söylediğinizde, gerçekten affetmemişsinizdir!

Yorumlar (0) - Onay Bekleyen (0)
Yorumlar (0)
Sayfalar: Önceki -- Sonraki

Bu haber ile ilgili şu ana kadar hiç yorum yapılmadı ya da onaylanmadı.

Bugün Kadınlar Galeri
Sevgililer gününde seyredilebilecek filmler
Ölmeden önce tatmanız gereken 25 besin
Yaşayan en seksi 20 erkek
Dalgalı saç modelleri
Golden Globe Ödülleri en iyi giyinenler
Gri modası

© 2014