23 Ağustos 2019
İlişkiyi kurtaran 3 mucivezi öneri
İLİŞKİLER: Yayınlanma: 21-04-2015

Evliliğiniz iyi giderken, üst üste yaptığınız hatalar yüzünden eşinizle aranızdaki ipleri gerdiniz mi? Öyleyse biraz havayı yumuşatmaya ihtiyacınız var demektir.

İşte 3 basit öneri;

Sürprizler yapın


Evliliğinizin monotonlaştığını hissediyorsanız küçük sürprizlerle, şaşırtma oyunlarıyla ilişkinizi renklendirebilirsiniz. Örneğin, “Dışarı çıkalım mı?” demek yerine, gitmek istediğiniz ve eşinizin de zevk alacağı bir etkinlik için iki kişilik bileti satın alıp ona verin. Ya da güzel bir mekanda akşam yemeği için yer ayırtın ve “Bu akşam yemeğe gidiyoruz” diyerek tatlı emrivakiler yapın. Bir hafta sonu kaçamağı için otelde iki kişilik yer ayırtmak da fena bir fikir olmayabilir.

Dinleyin

Evliliğinizde hep dert anlatan siz, dert dinleyen eşinizse, bir süre sonra sıkıcı bir ilişkiyle karşı karşıya kalırsınız. Sürekli şikayet eden, mızmızlanan biri ne kadar çekilir sizce? Eşiniz sizi dinlese ve anladığını belli etse de aşırı şikayet yüklemesi altında kalması size karşı olan iyi duygularını yitirmesine yol açabilir. İyisi mi son zamanlarda sürekli özel sorunlarınızla onun kafasını şişirdiyseniz, bir de dinleyici pozisyona geçin ve kronik bir şikayetçi olmadığınızı ona kanıtlayın.

Özür dileyin

Tam ona öfkeliyken özür dilemek aklınıza gelmeyebilir. Ama biraz sakinleştiğinizde hata yapan sizseniz mutlaka özür dilemeniz gerekiyor. Kuru bir “özür dilerim”in çok işe yarayacağını söyleyemeyiz. Maksat, karşı tarafa hatanızı kabul ettiğinizi göstermeniz, onunla empati kurduğunuzu anlamasını sağlamanız. “O kadar sinirliydim ki ağzımdan çıkanı kulağım duymadı” gibi bir özür kurtarıcınız olabilir.
Yorumlar (0) - Onay Bekleyen (0)
Yorumlar (0)
Sayfalar: Önceki -- Sonraki

Bu haber ile ilgili şu ana kadar hiç yorum yapılmadı ya da onaylanmadı.

Bugün Kadınlar Galeri
Sevgililer gününde seyredilebilecek filmler
Ölmeden önce tatmanız gereken 25 besin
Yaşayan en seksi 20 erkek
Dalgalı saç modelleri
Golden Globe Ödülleri en iyi giyinenler
Gri modası

© 2014