19 Eylül 2021
Erkekler kadınlarda nelere dikkat eder?
İLİŞKİLER: Yayınlanma: 11-12-2014

Erkekler rimelinizin aktığını farketmez, ama gözünüzün kanlandığını fark eder. Peki erkekler başka nelere dikkat eder?

Farketmez: Dip boyanızın zamanının geldiğini
Farkeder: Saç kesiminizi
Öneri: Erkekler yalnızca dış görünüşünüzde yaptığınız büyük değişiklikleri farkeder (kaküller veya kısacık bir kesim gibi). Ayrıca sizdeki bu değişim, onun kafasında "Acaba benim de kendimde bir takım değişiklikler yapmam gerekiyor mu?" gibi soruların oluşmasına sebep olabilir. Halbuki yaptırmanız gereken dip boyası erkek arkadaşınıza hiçbir şey ifade etmez. Eğer boyanızı zamanından birkaç hafta sonra yaptırmak istiyorsanız içiniz rahat olsun. Hem bu sayede saçınızı eski sağlığına kavuşturabilirsiniz. Ayrıca boyanızı korumaya yönelik şampuanları tercih ederek saç renginizi daha uzun süre rahatça kullanabilirsiniz.

Farketmez: Ruj sürmeyi unuttuğunuzu
Farkeder: Ruju abarttığınızı


Öneri: Fazla miktarda uygulanan ruj erkekleri sizden soğutmaya yeter. Bu rujun dağılma riski bulunduğu için, erkek arkadasınız öpüşmekten, dokunmaktan ve hatta yakınınızda bile bulunmaktan kaçınabilir. Ruju abartmamak için, renkli bir dudak balsamını veya daha az pigmente sahip simli bir parlatıcıyı tercih etmelisiniz. Ağır bir rujun rengini hafifletmek için ise bir parça kağıt mendili dudaklarınız üzerine hafifçe bastırmanız yeterli.

Farketmez: Oje renginizin değiştiğini

Farkeder: Tırnaklarınızın uzunluğunu
Öneri: Erkekler ancak kendilerine yansıyan değişiklikleri fark edebilirler. Uzamış veya farklı bir biçimde törpülenmiş tırnaklarınız ile erkek arkadaşınızın tenine dokunduğunuzda aradaki farkı mutlaka hissedecektir. Ancak oje renginizi kırmızıdan mora çevirmenizin onun için pek bir önemi yoktur. Bu durum, onun ilişkiden sıkıldığı veya size ilgi göstermediği anlamını taşımaz. Tam tersine, diğer özelliklerinizle daha fazla ilgileniyor demektir. Örneğin, tırnaklarınızı sırtında dolaştırdığınızda içinin ürpermesi onu çok etkiler.
Tırnaklarınızın kenarından çıkan ölü derilerinizi dert etmeyin. Gece yatmadan önce bir yağ ile tırnak etlerinize hafifçe masaj yapın. Böylelikle, maniküre gereksinim duymadan ellerinizi yumuşak ve pürüzsüz tutabilirsiniz.

Farketmez: Ten renginizin solgunluğunu
Farkeder: Aşırı derecede bronz olmanızı


Öneri: Doğal güzellik erkekleri cezbeder. Zaten bu teoriyi onlar da sürekli dile getiriyorlar.
Kış aylarında ten renginiz biraz daha açılıyorsa, bu özelliğiniz erkek arkadaşınızı sizden soğutmaz. Ancak bronzlaştıncıyı fazla kaçırmanız bunun tam tersi bir etki yaratabilir. Erkekler kışın yaratılan bronz bir cildi sahte buldukları için sizin çekici olmadığınızı düşünebilirler. Elbette hayalet gibi görünün demek istemiyoruz. Cildinize mutlaka renk veren bir ürün uygulamalısınız. Günlük nemlendiricinizi bir otobronzanla değiştirip şeftali veya pembe tonlarda bir allık uygulayarak cildinizde sağlıklı bir görünüm yaratabilirsiniz.

Farketmez: Dağılan göz makyajınızı

Farkeder: Kanlanmış gözlerinizi
Öneri: Kadınlar dağılan göz kaleminin veya maskaranın kendilerini çirkin gösterdiğine inanırlar. Ancak, erkekler bunun kötü olduğunu düşünmezler. Göz makyajınız dağıldığında, en kötü ihtimalle erkek arkadaşınıza daha doğal görünürsünüz. Kırmızı, kanlanmış gözler ise sizin sağlıksız ve yorgun olduğunuzun habercisidir ki bu erkeklerin hoşlanmadığı görüntülerden biridir.
Daha fazla uyumaya çalışarak gözlerinize kaybettikleri canlılığı tekrar kazandırmaya çalışın.
Göz damlası kullanıp, kirpiklerinize mavi maskara uygulayarak gözünüzdeki kırmızılığı azaltmayı da deneyebilirsiniz.

Farketmez:
Saçınızın hafif dağınık olduğunu

Farkeder: Saçınızın sağlıksızlığını
Öneri: Erkekler saç şeklinizin düzgün olup olmadığını pek umursamazlar. Hatta yatakta umarsızlığı ve rahatlığı temsil ettiği için dağınık olmasını tercih bile edebilirler. Ancak saçınızın kuruluğunu, uçlarının zarar görmüş olduğunu, kısacası sağlıklı olmadığını anında farkedebilirler. Tüm erkekler, bilinçaltında sağlıklı fiziksel özellikler taşıyan bir kadınla birlikte olmak isterler. Bu nedenle, cumartesi sabahı aynanın karşısında saçınızı düzleştirmekle uğraşmak yerine, sevgilinizle daha fazla zaman geçirmeye gayret edin. Saç telleriniz zarar görmüşse güçlü bir bakım spreyi kullanabilirsiniz.

Farketmez: Diş beyazlatma ürünlerini kullanmadığınızı

Farkeder: Gülümsemeyişinizi
Öneri: Erkekler sizden, kendileriyle ilgiendiğinize dair sinyaller almak isterler. Onlara arkadaşça gülümsemeniz bile yeterlidir. Ancak dişlerinizin eşit derecede beyaz olmaması karşınızdaki erkeğin ilgi alanına girmez. Tabii ki dişlerinizi en güzel haliyle sergilemek istersiniz ancak her zaman göz kamaştırıcı beyazlığa sahip olmaları şart değil. Beyazlatıcı formüllü bir diş macunu kullanabilir ve her altı ayda bir dişçinizi beyazlatıcı bakım yaptırmak üzere ziyaret edebilirsiniz.

Farketmez: Cildinizin parladığını

Farkeder: Cildinizin kızarıklığını
Öneri: Cildinizin doğal yağının yüzeye çıkmış olması sizi üzmemeli. Asıl endişelenmeniz gereken şey cildinizin tahriş olmasıdır. Yüzünüzün kızarıp şişmesi, stresin fiziksel olarak dışa vurumu olabilir. Sevgilinizin bu durumdan hoşlanmayacağı kesindir. Eğer kızarıklık ilerlerse mutlaka dermatologunuza danışın. Aynca, daha narin veya mineral formüllü makyaj ve cilt bakım malzemeleri kullanarak cildinizin tahriş olmasını engelleyebilirsiniz
Yorumlar (0) - Onay Bekleyen (0)
Yorumlar (0)
Sayfalar: Önceki -- Sonraki

Bu haber ile ilgili şu ana kadar hiç yorum yapılmadı ya da onaylanmadı.

Bugün Kadınlar Galeri
Sevgililer gününde seyredilebilecek filmler
Ölmeden önce tatmanız gereken 25 besin
Yaşayan en seksi 20 erkek
Dalgalı saç modelleri
Golden Globe Ödülleri en iyi giyinenler
Gri modası

© 2014