13 Haziran 2021
Gün içinde yağ yakmanın yolları
ZAYIFLAMA: Yayınlanma: 06-08-2015

Formunuza dikkat ederken bir şeyleri kaçırıyor ya da yanlış yapıyor olabilirsiniz. Daily Mail, bütün gün vücudun yağ yakmasına yardımcı olacak 10 öneriyi derledi.

İşte o öneriler;

1- D vitamini almayı ihmal etmeyin.
Güneş gören topraklarda yaşıyoruz ve bu konuda çok şanslıyız. Dolayısıyla her gün 30 dakika güneş görmeye çalışın. Özellikle de eklem yerlerinizden, bileklerinizden almak etkisini artırabilir. Güneş göremediğimiz kış günlerinde ise yağlı balıklarda bulunuyor.

2- Kahvaltınızı güçlendirin.
Bizim ülkemizde her ne kadar çok sevilse de bal, reçel gibi şeker ağırlıklı besinleri azaltıp proteini artırmak ve kahvaltıyı atlamadan, sıkı bir kahvaltı yapmak daha az acıkmanızı ve yağ yakmanızı sağlar.

3- Yeşil çayı deneyin.
Bazı araştırmalar yeşil çay içmenin metabolizmayı hızlandırarak günde 100 kaloriye kadar daha fazla yakılmasını sağladığını söylüyor. Ancak herkeste aynı miktarda kalori yakımı sağlamasa da metabolizmayı hızlandırdığı bir gerçek.

4- Soğuk duş alın.
Kalp ya da tansiyon gibi kronik hastalıkları bulunanlar haricinde 30 dakika soğuk duş almak da araştırmalara göre gün boyu yağ yakımı sağlıyor. Ayrıca İngiltere'de yayınlanan bir bilimsel araştırmaya göre kahverengi yağ denilen ve metabolizmayı hızlandıran bu yağ türü soğuk duş ile harekete geçiyor.

5- Gün içinde ufak hareketlere yer verin.
Mesela 10 kere aşağı iniyorsanız bunun 5'ini merdivenle yapmayı deneyin. British Journal of Sports Medicine'de yer alan makaleye göre günde 5 kere merdiven inip çıkan kadınların kondüsyonu 8 hafta sonunda artıyor ve aynı şekilde metabolizması da hızlanıyor.

6. Kalsiyum alın. Güçlü kemikler için kalsiyuma ihtiyacınız olduğu gibi kilo vermek için de var. Bir araştırmaya göre günde 1500 miligram kalsiyum alan insanların, almayanlara göre daha az kilo aldığı görülmüş.

7- Magnezyum içeren bir öğle yemeği tercih edin. Ispanak, fasulye gibi magnezyum içeren besinlerden oluşan bir öğle yemeği yemeye çalışın. Bu da vücudun yağ yakımını hızlandırır.

8- Kıpırdayın. Dünyaca ünlü Mayo Clinic'in bir araştırmasına göre, iş hayatında telefon kullanmak yerine yanına gidip bir şeyler söylemek, ofis içinde mümkün olduğunca kıpırdanmanın hatta kaleminizle oynamanın, ayaklarınızı hareket ettirmenin bile olumlu etkisi var.

9- Çorba için.
Akşama doğru durumunuz müsaitse bir çorba için. Hatta bu mümkünse tavuklu, etli protein içeren bir çorba olsun.

10- Yatmadan önce duş alın. Tuzlu suyla küveti doldurmak ve banyo yapmak pek çok modelin kullandığı bir yöntemdir. Haftada 2-3 defa böyle banyo yapmak toksinleri atmaya yardımcı olabilir.
Yorumlar (0) - Onay Bekleyen (0)
Yorumlar (0)
Sayfalar: Önceki -- Sonraki

Bu haber ile ilgili şu ana kadar hiç yorum yapılmadı ya da onaylanmadı.

Bugün Kadınlar Galeri
Sevgililer gününde seyredilebilecek filmler
Ölmeden önce tatmanız gereken 25 besin
Yaşayan en seksi 20 erkek
Dalgalı saç modelleri
Golden Globe Ödülleri en iyi giyinenler
Gri modası

© 2014