02 Temmuz 2022
İstemediğiniz halde neden kilo alıyorsunuz?
ZAYIFLAMA: Yayınlanma: 04-05-2016

Bazen kilo vermeye çalışsanız da bir türlü bunu başaramazsınız. Hemen "Su içsem bile kilo alıyorum" demeye başlarsınız. Burada önemli olan kilo vermeye karar verdiğinizde kararlı olmak ve çabucak kilo vermeyi düşünmekten vazgeçmektir.

Bazı kişilerin metabolizması yavaş çalıştığı için kilo vermeleri gerçekten zordur. Bu kişiler ne kadar diyet yapsalar da bir türlü kilo veremezler ve hemen vazgeçerler. Hatta bu yenilgi onları daha çok yemeye sevk eder.

Metabolizmanız yavaş çalıştığını düşünüyorsanız yapmanız gereken hemen bir kan tahlili yaptırmanızdır. Bu kişilerde en çok tiroid ile ilgili sorunlar kilo vermeye engel olur. Tiroidin yavaş çalışması metabolizmanızın da yavaş çalışması anlamına gelmektedir. Bu nedenle doktorun gerekli gördüğü ilaçları kullanarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

Vücudunuzdaki leptin hormonunun azalmasından dolayı da kilo vermekte zorlanabiliriz. Çünkü leptin hormonu azalınca iştahta büyük bir artış olur. Sürekli bir şeyler yeme ihtiyacı duyarsınız.

Vücudunuzda çinko ve magnezyum eksikliğinin olması da kilo vermenize engeldir. Bu nedenle diyet yapmaya başlamadan önce kan tahlili yaptırmak şarttır. Bu minerallerin eksikliği dışarıdan ilaç takviyesiyle giderilmektedir.

Diyet yaparken sadece yediklerinize dikkat ederek kilo vereceğinizi düşünmek yanlıştır. Diyet yaparken mutlaka hareketi artırmak gerekmektedir. En güzeli günde en az yarım saat açık havada yapılan spordur.

Stres kilo almaya yol açar; bu nedenle sakin ve huzurlu bir hayat geçirmek kilo vermenize de yardımcı olur.
Yorumlar (0) - Onay Bekleyen (0)
Yorumlar (0)
Sayfalar: Önceki -- Sonraki

Bu haber ile ilgili şu ana kadar hiç yorum yapılmadı ya da onaylanmadı.

Bugün Kadınlar Galeri
Sevgililer gününde seyredilebilecek filmler
Ölmeden önce tatmanız gereken 25 besin
Yaşayan en seksi 20 erkek
Dalgalı saç modelleri
Golden Globe Ödülleri en iyi giyinenler
Gri modası

© 2014