20 Mayıs 2019
Bu kuruyemişler zayıflatıyor
ZAYIFLAMA: Yayınlanma: 11-01-2016

Vitamin deposu olan kuruyemişler, özellikle cildimiz ve sağlığımız için tüketmemiz gereken besinler arasında yer alıyor. Kuruyemişler, düzenli ve az miktarda tüketildiğinde tok tutma özelliği ile kilo vermeye yardımcı oluyor. Acıktığınız zaman yardımınıza koşan bir avuç kuruyemiş, sizi abur cubur alışkanlığınızdan kurtarıyor.

İşte zayıflamaya yardımcı 4 kuruyemiş;

Fındık

B ve E vitamini açısından zengin olan fındık, kalsiyum ve magnezyum deposu. Kemik sağlığını korumada yardımcı olan fındık, yağ oranı açısından yüksek olsa da, her gün yarım avuç tüketilmesi gereken besinlerden.

Kestane

Demir ve lif bakımından zengin olan kestane, sindirime yardımcı olduğu için diyetlerde kolayca yenebiliyor. C vitamini ve magnezyum açısından zengin bir besin olan kestane, aynı zamanda kan sağlığını da koruyor.

Badem

Tok tutucu özelliği ile sağlıklı atıştırmalıklar arasında olan badem, E vitamini açısından çok zengin. Kabızlık sorununu engelleyen badem, kalp sağlığını da koruyor.

Ceviz


Antioksidan bakımından zengin olan ceviz, kolesterolü düşürmeye de yardım ediyor. En sağlıklı kuruyemişler arasında birinci sırada gelen ceviz, tok tutucu özelliği ile acıktığınız zaman imdadınıza koşuyor. Özellikle kavrulmadan tüketilen ceviz, cilt sağlığı için de çok önemli.
Yorumlar (0) - Onay Bekleyen (0)
Yorumlar (0)
Sayfalar: Önceki -- Sonraki

Bu haber ile ilgili şu ana kadar hiç yorum yapılmadı ya da onaylanmadı.

Bugün Kadınlar Galeri
Sevgililer gününde seyredilebilecek filmler
Ölmeden önce tatmanız gereken 25 besin
Yaşayan en seksi 20 erkek
Dalgalı saç modelleri
Golden Globe Ödülleri en iyi giyinenler
Gri modası

© 2014