19 Mayıs 2019
Aromaterapinin zayıflatıcı etkisi
ZAYIFLAMA: Yayınlanma: 27-08-2015

Bugünün dünyasında, aşırı kilo ile mücadele yollarının sayısı hızla artıyor. Bunlar arasında aromaterapi popülerlik kazandı. Bitkilerin inanılmaz özlerinden bu mücadelede ek bir araç olarak mutlaka yararlanın. Çünkü bazıları açlık hissini engellemede size destek olur. Uçucu yağlarla yapılan "aromaterapi"nin pek çok arkeolojik buluntuda, yaklaşık 5000 yıl önce uygulandığı ortaya çıktı. Kokulu yağlarla masaj yöntemini yaygın olarak Hipokrat kullanıyordu. "Aromaterapi" basit anlatımla, solunum sistemi ya da cilt yoluyla vücuda sokularak fizyolojik ve psikolojik durumu iyileştirmek için bitkisel kokulu malzemeler, reçineler, uçucu yağların kullanımı demek.

Zayıflatıcı banyo

Aromaterapinin en popüler yollarından biri küvetteki sıcak suya bu yağları eklemektir. Peki, hangi yağlar kilo vermede faydalı?

Narenciye uçucu yağları, ardıç yağı, selvi ve rezene uçucu yağları yapılan banyo açlığı köreltir. Narenciye'de en büyük zayıflatıcı etki limon ve portakal yağında saklı. Metabolizmanın uyarılması ve hızlanması için paçuli, nane ve limon yağı önem taşıyor.

Keskin kokulu nane


Özellikle nane esansiyel yağı sadece kilo vermeye yardımcı değil, aynı zamanda tüm vücut üzerinde olumlu bir etkiye sahip. Günlük koşuşturmadan gelen yorgunluktan kurtulmak için de yardımcı olur. Nane ve lavanta yağı koklandığında, alın bölgesine masaj yapıldığında migren ağrılarına iyi gelir.

Greyfurt, kakule, sardunya ve selvi mükemmel bir idrar söktürücü yağlardır. Yasemin kokuları, papatya, ve lavanta uykusuzluğa yardımcı olur, sinir gerginliğini hafifletir

Solunum terapisiyle iştah azaltma


Bu kokuları buhar yoluyla da soluyabilirsiniz. Aromatik yağlar kullanmak için bir başka yol; buharla karışık olarak onları teneffüs etmek. Örneğin, tarçın, vanilya ve yeşil elma gibi aromatik yağları kaynamış suya birkaç damla katıp buharını solursanız iştahınızı azaltmaya yardımcı olur.

Aromaterapi gibi ilginç ve büyüleyici bir konuya yeterince hakim olursanız, şaşırtıcı ve harika bir dünya keşfedeceksiniz.
Yorumlar (0) - Onay Bekleyen (0)
Yorumlar (0)
Sayfalar: Önceki -- Sonraki

Bu haber ile ilgili şu ana kadar hiç yorum yapılmadı ya da onaylanmadı.

Bugün Kadınlar Galeri
Sevgililer gününde seyredilebilecek filmler
Ölmeden önce tatmanız gereken 25 besin
Yaşayan en seksi 20 erkek
Dalgalı saç modelleri
Golden Globe Ödülleri en iyi giyinenler
Gri modası

© 2014