19 Mayıs 2019
Bu besinleri birlikte tüketin, zayıflayın!
ZAYIFLAMA: Yayınlanma: 16-06-2014

Nohut-Kırmızı biber

Bu ikili enerji verir. Her 5 kadından biri, demir minerallerini eksik alır. Demir açısından zengin mineralleri bol miktarda tüketmek bile, vücudun demiri işleme sokmaması halinde işe yaramıyor. Bitkisel kaynaktan alınan demirin emilimi daha düşük oluyor.Nohuttan gelen demirin boşa gitmemesi için, yemeğin içine C vitamini içeren kırmızı biberi ekleyin. Böylece C vitamini, demirin hücrelere girmesini sağlar. Humusun üzerine kırmızı biber ekleyebilir veya salatalarınıza nohut ve kırmızı biber katabilirsiniz.

Ispanak-Avakado

C ve E vitaminlerinin yetersiz alımı sağlımızı kötü etkiliyor. Ispanak lutein ve A vitamini içeriyor. Avokado ise, A, C ve E vitaminleri açısından zengindir. Ayrıca avokado, lutein ve A vitaminlerinin emilmesini sağlayan yağları içerir. Birlikte tüketin.

Yoğurt-Keten tohumu

Probiyotik içeriği ile bağırsak dostu olan yoğurt, omega-3 kaynağı keten tohumu ile karıştırıldığında, sindirim sistemini devreye sokuyor.

Brokoli-Yumurta


Kadınlar her ay adet öncesinde huzursuz günler geçirebiliyor. Eğer siz de bu durumdaysanız, besin kombinasyonunuzu brokoli ve yumurtaya çevirin. PMS, yani premenstrualsendrom denilen adet öncesi fiziksel ve ruhsal değişimden kurtulun.

Domates-Zeytinyağı

Vücut için bilinen en etkili antioksidan olan likopen, en çok domateste bulunur. Domatesin içindeki likopenin, yağda eriyen bir besin olması, zeytinyağı sayesinde emilimini arttıracaktır.

Yulaf-Elma

Betaglukan, yulafın etken maddelerinden biridir. Kalp krizi riskini azaltır. Elma ise, içindeki pektin maddesi ile kötü kolesterol LDL’yi düşürür. Kahvaltıda süt, yulaf ve elma karışımı yiyebilirsiniz.
Yorumlar (0) - Onay Bekleyen (0)
Yorumlar (0)
Sayfalar: Önceki -- Sonraki

Bu haber ile ilgili şu ana kadar hiç yorum yapılmadı ya da onaylanmadı.

Bugün Kadınlar Galeri
Sevgililer gününde seyredilebilecek filmler
Ölmeden önce tatmanız gereken 25 besin
Yaşayan en seksi 20 erkek
Dalgalı saç modelleri
Golden Globe Ödülleri en iyi giyinenler
Gri modası

© 2014